Η ∆ιεύθυνση ∆ευτεροβάθµιας Εκπαίδευσης ∆ωδεκανήσου σε συνεργασία µε το Σύλλογο ∆ιάδοσης Φυσικών Επιστηµών (Συ.∆ι.Φ.Ε.), το Τµήµα Παιδείας & ∆ια Βίου Μάθησης, ∆ιεύθυνση Παιδείας Πολιτισµού & Αθλητισµού ∆ήµου Ρόδου και το Πανεπιστήµιο Αιγαίου βραβεύουν τους/τις µαθητές/τριες των Γυµνασίων & των Λυκείων του ∆ήµου Ρόδου που διακρίθηκαν στους διαγωνισµούς Φυσικής, Χηµείας, Βιολογίας, Αστρονοµίας & Πειραµάτων στις Φυσικές Επιστήµες τη σχολική χρονιά 2018-2019.

Η εκδήλωση βράβευσης θα πραγµατοποιηθεί το Σάββατο 14 Μαρτίου 2020, ώρα 18:30 στην αίθουσα Κορνήλιος Καστοριάδης (πολλαπλών χρήσεων) του Πανεπιστηµίου Αιγαίου.

Από το 1ο Γυμνάσιο Ρόδου διακρίθηκαν στους διαγωνισµούς και καλούνται να συµµετάσχουν στην εκδήλωση βράβευσης τους, οι παρακάτω μαθητές/τριες του σχολικού έτους 2018- 2019:

Πανελλήνιος Μαθητικός ∆ιαγωνισµός Φυσικής Αριστοτέλης 2019

Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ