Την Κυριακή 16/2/2020 στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου διεξήχθησαν οι προκριματικοί αγώνες του ομαδικού πρωταθλήματος Σκακιού. Από τα δωδεκάνησα προκρίνεται μία ομάδα Γυμνασίου για τη συμμετοχή της στο αντίστοιχο πανελλήνιο ομαδικό σχολικό πρωτάθλημα. Το 1ο Γυμνάσιο Ρόδου, συμμετείχε, όπως κάθε χρόνο, με δύο ομάδες και κατέλαβε την 1η θέση. Η σύνθεση των ομάδων ήταν:

ΟΜΑΔΑ 1
1 ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ. Γ2
2 ΜΑΤΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ. Γ2
3 ΡΑΜΜΟΣ ΗΛΙΑΣ. Β5
4 ΚΑΡΙΠΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ . Α

ΟΜΑΔΑ 2
1 ΠΕΡΓΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ . Α4
2 ΜΟΥΤΑΦΤΣΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ . Α3
3 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ. Α2
4 ΣΟΦΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ . Β4
αναπλ ΜΑΓΟΥ ΘΕΑΝΩ . Γ5

Συνοδοί Καθηγητές
Ρούσος Ιωάννης
Σαρβανίδου Αιμιλία

Η 1η ομάδα κατέλαβε την 1η θέση και μπορεί αν θέλει να συμμετέχει στην επόμενη Πανελλήνια φάση που θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη λίγο πριν το Πάσχα . Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους και την άξια αντιπροσώπευση του σχολείου μας . Επίσης να ευχαριστήσουμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που κάλυψαν οικονομικά την συμμετοχή των μαθητών.

[ngg src=”galleries” ids=”19″ display=”basic_slideshow”]

Views: 50