Η παρούσα ανακοίνωση αφορά τους/τις μαθητές/τριες που θα επιστρέψουν στο σχολείο.

Αγαπητοί γονείς,
Σύμφωνα με την εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, τα τμήματα τάξεων χωρίζονται αλφαβητικά σε ισοδύναμα υποτμήματα και εφαρμόζουν εκ περιτροπής διδασκαλία. Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου, οι μαθητές του α΄ υποτμήματος προσέρχονται και παρακολουθούν μαθήματα τις ημέρες Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή, ενώ οι μαθητές του β΄υποτμήματος τις ημέρες Τρίτη και Πέμπτη. Την επόμενη εβδομάδα οι μαθητές του α’ υποτμήματος θα έρθουν στο σχολείο Τρίτη -Πέμπτη ενώ οι μαθητές του β΄υποτμήματος Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή.

Δεν θα γίνονται δεκτοί μαθητές/τριες που θα προσέλθουν σε διαφορετικές από τις οριζόμενες ημέρες.
Δείτε στο σύνδεσμο “Χωρισμός των τμημάτων του σχολείου“:
τις ημέρες προσέλευσης των μαθητών/τριών ανάλογα με το υποτμήμα τους κατά την 1η εβδομάδα λειτουργίας του σχολείου (18-22 Μαΐου 2020).

Σημείωση:
Από τις καταστάσεις των υποτμημάτων δεν έχουν αφαιρεθεί τα ονόματα των μαθητών που οι οικογένειες τους έχουν δηλώσει ότι δεν θα έλθουν στο σχολείο, τηρώντας όρους προστασίας προσωπικών δεδομένων.

Views: 49

Επαναλειτουργία σχολείου-Υποτμήματα Τάξεων