Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Για την εγγραφή των μαθητών/τριών στην Α΄ Γυμνασίου, απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Φωτοαντίγραφο Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας ή Πιστοποιητικό Γέννησης (εφόσον ο/η μαθητής/τρια δεν έχει συμπληρώσει το 12ο έτος)
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας (θα συμπληρωθεί από γιατρό)
  3. Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα/ Κηδεμόνα που θα αφορά:την κηδεμονία και την ενημέρωσή του για τη φοίτηση του/της μαθητή/τριας από το σχολείο, (ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ 1599). Προσοχή στη σωστή αναγραφή του email του κηδεμόνα και του κινητού τηλεφώνου.
  4. Υπεύθυνη δήλωση που θα αφορά την εμφάνισή του προσώπου του/της σε φωτογραφίες στην Ιστοσελίδα του σχολείου (Ιστοσελίδα)

Όλα τα παραπάνω έγγραφα τα έχουμε ετοιμάσει σε φακέλους τους οποίους μπορείτε να παραλάβετε από την είσοδο του σχολείου την Πέμπτη 25/6/2020.

Μετά τη συμπλήρωση και συγκέντρωση όλων των δικαιολογητικών παρακαλούμε να επιστρέψετε το φάκελο και να τον αφήσετε στην είσοδο του σχολείου.

Στο εξωτερικό μέρος του φακέλου να αναγράψετε το ονοματεπώνυμο του/της μαθητή/τριας και την ενδεχόμενη πρόθεσή σας για μετεγγραφή σε άλλο σχολείο.

Views: 65

Εγγραφές μαθητών/τριών στην Α΄Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2020-21