Την Παρασκευή 26-01-2024 επισκέφτηκε το σχολείο μας η Ε.Υ.ΘΥ.Τ.Α – Παρατηρητήριο Οδικής Ασφάλειας, προκειμένου να ενημερώσει τους μαθητές/τριες μας, μέσω ομιλίας και προβολής διάφορων video για τον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας και την ορθή συμπεριφορά που πρέπει να επιδεικνύουμε στον δρόμο ως οδηγοί και ως πεζοί.

Οι υπεύθυνες εκπαιδευτικοί της δράσης Αργυροπούλου Δήμητρα, Καννάη Αναστασία και Κρομμύδα Ευαγγελία καθώς και οι μαθητές/τριες της Α΄ Γυμνασίου συμμετείχαν ενεργά σε όλη τη διαδικασία της βιωματικής μάθησης εκδηλώνοντας τον ενθουσιασμό τους αλλά και τον προβληματισμό τους σε σχέση με την οδική παιδεία.

Ευχαριστούμε θερμά την κ. Καρύδη και την Ε.Υ.ΘΥ.Τ.Α για την ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριων μας και καθηγητών/τριών μας και για το αξιομνημόνευτο έργο της.

ΚΟΛΑΖ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΡΑΣΗ ΕΔΩ

ΒΙΝΤΕΟ ΕΔΩ