Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σύμφωνα με πρόσφατη υπουργική απόφαση, θα ξεκινήσουν σε λίγες ημέρες και στην περιοχή μας μαθήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας των μαθητών μας όλων των τάξεων (στο βαθμό βεβαίως που συμπληρωθεί ο απαραίτητος αριθμός μαθητών), που θα πραγματοποιούνται μετά την λήξη του ωρολογίου προγράμματος και σε σχολική μονάδα που θα οριστεί.

Η Ενισχυτική Διδασκαλία θα πραγματοποιείται στα μαθήματα : Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και  Αγγλικά.

Καλείστε , όσοι το επιθυμείτε να υποβάλετε αίτηση-δήλωση (που θα βρείτε στο site του σχολείου ή θα την ζητήσετε από την σχολική μονάδα), το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 15-11-2023. Οι αιτήσεις μπορούν να κατατεθούν ηλεκτρονικά ή με την φυσική σας παρουσία στη σχολική μονάδα.

Ευχαριστούμε

ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ 1ΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΡΟΔΟΥ