Για το διδακτικό έτος 2015-2016 το προεδρείο
 Μέλη : Καμπούρη Μαρία               τηλ. 6932352614
        Καλαϊτζή Νεκταρία            τηλ. 6937579879

Αγαπητοί γονείς,

Σας ευχόμαστε καλή χρονιά και καλή πρόοδο στα παιδιά μας.Σας ευχαριστούμε για την οικονομική σας στήριξη μέσα σε αυτές τις δύσκολες οικονομικές και όχι μόνο συγκυρίες. Να είστε σίγουροι ότι καταβάλουμε κάθε προσπάθεια ώστε το σχολείο των παιδιών μας να λειτουργεί χωρίς προβλήματα.

Ο Σύλλογος μας βρίσκεται πάντα αρωγός του σχολείου μας και με τα περιορισμένα οικονομικά του προσπαθεί να υποστηρίζει το σχολείο επεμβαίνοντας όποτε αυτό ζητηθεί από τη Διευθύντρια.Στο πλαίσιο αυτό με δαπάνες του συλλόγου μας αποκαθιστούμε μικροζημιές που παρουσιάζονται (πχ αντικατάσταση μπασκέτας), προμηθευόμαστε αναγκαίο εξοπλισμό (πχ ράφια στην αίθουσα καλλιτεχνικών), διατηρούμε σχολικό φύλακα και παράλληλα συνεργαζόμαστε με την Διευθύντρια για την καλύτερη δυνατή αντιμετώπιση του περιστατικού βίας που παρουσιάστηκε στην είσοδο του σχολείου μας πριν από αρκετό καιρό.

Στην προσπάθεια μας αυτή , είναι πεποίθηση μας ότι δεν υπάρχει λόγος το σχολείο μας να απευθύνεται σε άλλους προμηθευτές η παρόχους υπηρεσιών όταν υπάρχουν στο σχολείο μας γονείς που μπορούν να μας εξυπηρετήσουν

.Για το λόγο αυτό θα θέλαμε να μας ενημερώσετε,επικοινωνώντας με τη Διευθύντρια του σχολείου ή τον πρόεδρο του συλλόγου ,για τον εξοπλισμό ή τις υπηρεσίες τις οποίες μπορείτε να προσφέρετε στο σχολείο μας (εθελοντικά η με χρέωση) ώστε να δημιουργηθεί μεταξύ μας μια σχέση αλληλουποστήριξης και συνεργασίας.

Τέλος,είμαστε στη διάθεση σας και με χαρά θα ακούσουμε κάθε πρόταση,σχόλιο ή παράπονο στοχεύοντας πάντα στην καλύτερη λειτουργία του σχολείου μας και στην πρόοδο των παιδιών μας.